Gera oro kokybė yra raktas į patogius ir sveikus namus. Tačiau daugelyje šiuolaikinių miestų tai gali būti sudėtinga. Štai kodėl taip svarbu namuose įrengti veiksmingas vėdinimo sistemas. Prastą patalpų oro kokybę gali lemti įvairūs veiksniai – nuo netinkamų šaltinių kontrolės strategijų ir ištraukiamųjų ventiliatorių iki didelio bakterijų kiekio ir naminių gyvūnų. Vėdinimas yra vienas iš labiausiai pamirštamų namų priežiūros komponentų https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/11/mini-rekuperatorius-lunos-ego/. Net jei skiriate laiko reguliariai tikrinti, ar nėra nusidėvėjimo požymių, pavyzdžiui, atsilaisvinusių laidų ar skersvėjų, vis mažiau žmonių supranta, kad techninė priežiūra yra svarbi dalis, padedanti išlaikyti sveikus ir patogius namus ištisus metus. Šiame straipsnyje aptarsime keletą šaunių gudrybių, kuriomis galite pasinaudoti, kad pagerintumėte savo namų vėdinimo sistemą jau šiandien!

Įdiekite vidinį ventiliatorių

Vidaus ventiliatoriai puikiai tinka patalpų oro kokybei gerinti https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/2/sieninis-mini-rekuperatorius-lunos-e2/36/. Šie prietaisai įsiurbia šviežią orą ir vėl jį išstumia, todėl tai puikus pasirinkimas patalpų oro kokybei gerinti. Vidinius ventiliatorius geriausia įrengti ant lubų, nes jie traukia orą žemyn iki grindų ir iš patalpos. Jei ieškote pigesnio varianto, mini ventiliatoriai yra puikus pasirinkimas. Juos galima lengvai įrengti įvairiose patalpose, įskaitant vonios kambarius, virtuves ir miegamuosius. Maži vidaus ventiliatoriai idealiai tinka oro kokybei gerinti, be to, jais galima palaikyti patalpose komfortišką temperatūrą. Norėdami maksimaliai išnaudoti vidinio ventiliatoriaus galimybes, pastatykite jį ant aukštos lentynos. Taip oras cirkuliuos laisviau, be to, ventiliatoriaus neblokuos šalia esantys daiktai. https://www.lunos.lt/lt/produktai/product/13/ventiliatorius-lunos-silvento-ec/36/Svarbu, kad oras laisvai tekėtų, todėl įsitikinkite, kad ant ventiliatoriaus nededate tokių daiktų kaip knygos ar maistas.

Įrenkite lubinį ventiliatorių

Lubų ventiliatoriai yra puikus būdas pagerinti oro kokybę kambaryje. Šie prietaisai įsiurbia orą nuo lubų, išstumia jį po kambarį ir vėl išleidžia pro lubas. Gerai įrengtame lubų ventiliatoriuje nuolat tekės vėsaus oro srautas, o tai puikiai tinka norint vasaros mėnesiais palaikyti kambariuose vėsą. Žiemą lubų ventiliatorius taip pat gali padėti išlaikyti šilumą patalpose, nes cirkuliuoja orą po kambarį. Tai padės sumažinti kondensato susidarymo ant sienų, lubų ir langų riziką, o tai yra ženklas, kad namuose per šalta.

Pridėkite ištraukiamąjį ventiliatorių

Kai kuriais atvejais lubinis ventiliatorius bus per galingas patalpai. Tokiu atveju gali praversti ištraukiamasis ventiliatorius. Ištraukiamieji ventiliatoriai skirti šilumai iš oro šalinti, todėl jie geriausiai tinka patalpose, kuriose dar nėra įrengto lubinio ventiliatoriaus. Jei norite pagerinti patalpos oro kokybę, bet neturite vietos lubiniam ventiliatoriui, ištraukiamasis ventiliatorius gali būti nebrangi išeitis. Šių prietaisų būna įvairių rūšių, įskaitant osciliuojančius ir sieninius, todėl galite rasti tokį, kuris puikiai atitiktų jūsų poreikius.

Pridėkite kanalinį ventiliatorių

Jei norite namuose sukurti daugiau vėjo, ortakinis ventiliatorius galėtų būti naudingas vėdinimo sistemos priedas. Šie prietaisai paprastai montuojami ortakyje, kuris išeina į išorę. Dėl to nuolat teka vėsus oro srautas, o tai gali būti puiki priemonė oro kokybei kambaryje pagerinti. Kanaliniai ventiliatoriai paprastai naudojami patalpose, tačiau juos galima naudoti ir lauke kaip ištraukimo ventiliatorius. Tai puikiai tinka, jei norite išvalyti užsistovėjusio oro kvapą, nes jie įsiurbia šviežią orą iš lauko, užuot stūmę užsistovėjusį orą iš vidaus į išorę.

Įrenkite svyruojantį ventiliatorių

Ieškote paprasto būdo pagerinti oro kokybę namuose? Tai gali būti svyruojantis ventiliatorius. Šie prietaisai sukurti taip, kad virpėdami pirmyn ir atgal sukurtų vėjelį. Ventiliatorių galite naudoti, kad sumažintumėte ant langų susidariusį kondensatą, sutaupytumėte energijos sąnaudas ir sumažintumėte dulkių kiekį namuose. Norėdami naudoti svyruojantį ventiliatorių kaip patalpų oro kokybę gerinantį prietaisą, pastatykite jį tokioje namų vietoje, kurioje gali būti vėsiau nei likusioje patalpoje. Tai gali būti kambarys, kuriame šilčiau nei likusioje namų dalyje, pavyzdžiui, darbo kabinetas ar miegamasis, arba kambarys, kuriame paprastai būna vėsiau, pavyzdžiui, svetainė.